مجتمع فناوری دانشگاه صنعتی شریف

cropped-sharif-logo-png-transparent-2
۱۴۰۳/۰۱/۲۴

بازتاب فعالیت یکی از تیم‌های شتابدهنده شریف در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری


با ایده‌ای فناورانه؛

ضریب نفوذ بیمه بدنه خودرو افزایش یافت

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، درشکه ها کنار زده شدند. اتومبیل اختراع شد. بیش از یک قرن قرن می گذرد. رفته رفته با پیشرفت فناوری این اختراع بشر هم دچار دگرگونی و تغییرات بسیاری شد. نفوذ فناوری در جهتی بود که رفاه بیشتر را به انسان هدیه کند. امروز این پیشرفت تا اندازه ای است که هر اقدامی برای ارتقاء امنیت سرنشینان خودرو انجام می شود.

اما گروهی از جوانان صاحب اندیشه در قالب استارتاپی در مجتمع خدمات فناوری دانشگاه صنعتی شریف دور هم جمع شده اند تا امنیت خودرو و سرنشینان، بیمه، سرگرمی و موارد کلان مرتبط همچون ناوبری و شهر هوشمند را در این حوزه به افراد جامعه هدیه دهند.

این استارتاپ محصولی را تولید کرده است که داخل خودرو قرار می گیردو با اتصال به اینترنت اطلاعات خودرو را به سرور منتقل می کند. پس از آن نیز این اطلاعات تحلیل می شود.
پس از تحلیل اطلاعات ارسال شده به سرور امتیاز دهی به راننده انجام می شود. البته تعیین ریسک رانندگی نیز از دیگر کاربردهای این محصول دانش بنیان است. از سویی ضریب نفوذ بیمه بدنه خودرو با این اقدام فناورانه ارتقاء می یابد.

ضریب نفوذ بیمه یکی از نشانه های توسعه یافتگی کشورها محسوب می شود. چرا که در نهایت رفاه مردم را در نظر دارد. در کشور ما نیز طبق برنامه ششم توسعه پیش بینی افزایش ضریب نفوذ بیمه رخ داده تا شاهد رشد اقتصادی باشیم.

این ایده ضریب نفوذ بیمه بدنه خودرو را افزایش می دهد. باعث می شود که شرکت های بیمه سرمایه بیشتری را جذب کنند.
مجتمع خدمات فناوری شریف با هدف حمایت، گردهم آوری و هم افزایی میان واحدهای خدمات فناوری دی ماه سال 92 با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری افتتاح شد. البته با توجه به تاثير آن در ترويج فرهنگ كسب و كار‌های دانش بنيان با حمايت صورت گرفته از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فاز دوم آن نيز در دی ماه سال 1394 به بهره‌برداری رسيد.

منبع:مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری