مدیر جدید شتابدهنده شریف معرفی شد

دکتر موحدی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه ضمن تقدیر از تلاش‌های دکتر حامد کاشانی مدیر پیشین شتابدهنده شریف، مهندس حمیدرضا حسینی را به عنوان مدیر جدید این مرکز معرفی کرد.

به گزارش روابط عمومی؛ در جلسه‌ای که امروز سه‌ شنبه 30 مهرماه با حضور دکتر موحدی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف، مهندس دهبیدی‌پور رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف و دکتر فخارزاده مدیر مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته در مجتمع خدمات فناوری دانشگاه برگزار گردید، مهندس حمیدرضا حسینی به عنوان مدیر جدید شتابدهنده شریف معرفی شد.
دکتر موحدی در این جلسه ضمن تقدیر از حضور اثرگذار دکتر کاشانی در شتابدهنده‌ی شریف و فعالیت‌های موفقیت آمیز اعضای این مجموعه گفت: اگر در دانشگاه موفقیتی رقم می‌خورد حاصل فعالیت‌های ارزشمند شما جوانان است و نتیجه تلاشهای شما باعث می‌شود دانشگاه صنعتی شریف در آینده در مسیر جدیدی حرکت کند.
وی گفت: شتابدهنده یکی از عناصر بسیار کلیدی اکوسیستم نوآوری و فناوری دانشگاه صنعتی شریف است که توانسته است تفکرات جدید و خلاقانه‌ای را در این اکوسیستم ایجاد کند.
دکتر موحدی خاطرنشان کرد؛ با تلاش‌هایی که توسط تمامی اعضای اکوسیستم نوآوری و فناوری دانشگاه صورت گرفته به دنبال ایجاد تفکرات نوین و اثربخش در این مجموعه هستیم و شاهد تحولات بزرگ و اثربخشی خواهیم بود.
معاون پژوهشی دانشگاه ابراز امیدواری کرد که قطار نوآوری دانشگاه صنعتی شریف همچون گذشته در کشور پیشگام باشد و با سرعت و توان بیشتری در مسیر خود حرکت کند.
مهندس مجید دهبیدی‌پور رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه نیز در این جلسه از تلاش‌های دکتر کاشانی در پیشبرد اهداف شتابدهنده قدردانی کرد و گفت: دکتر کاشانی به همراه تیم شتابدهنده توانستند این مجموعه‌ی تازه تاسیس را به پایداری برسانند و به آن اعتبار دهند.
وی تعامل را عامل اصلی موفقیت شتابدهنده دانست و تاکید کرد که این مجموعه باید برای گسترش تعاملات خود با واحدهای مختلف دانشگاه تلاش کند.

 

گفتنی است؛ مهندس حمیدرضا حسینی، فارغ التحصیل مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی شریف است و پیش از این مسئول دفتر انتقال فناوری معاونت پژوهشی دانشگاه بوده و اکنون به مدت 2 سال به عنوان مدیر شتابدهنده شریف منصوب شده است.
شتابدهنده شریف اولین برنامه شتابدهی برخاسته از نهاد دانشگاه در ایران است که با هدف شتاب دهی به استارتاپ‌های شریفی (تیم هایی که حداقل نیمی از بنیان گذاران آن از دانشجویان یا فارغ التحصیلان دانشگاه شریف باشند) ایجاد شده است.
شتاب دهنده شریف با ارائه خدمات مشاوره،کارگاه‌های آموزشی، تخصیص فضای کاری در دانشگاه، دسترسی به جامعه کارآفرینان و سرمایه گذاران و تامین نیاز مالی اولیه (تا سقف 25 میلیون تومان) از استارتاپ‌ها پشتیبانی می‌کند.