دفتر خدمات فناوری بهینه‌سازی، ارتقاء و رشد شرکت‌ها(بارش) شریف

اطلاعات واحد
مدیردکتر ابراهیم سوزنچی
اعضای هیئت موسسدکتر ابراهیم سوزنچی
وبسایتhttp://baresh.sharif.edu
کد qr

معرفی واحد:

دور‌نمای سرمایه‌گذاری و رشد اقتصادی کشور بعد از رفع تحریم‌ها و مشکلات بین‌المللی، فضای اقتصادی و کسب و کارهای جدیدی را در ذهن بنگاه‌های اقتصادی کوچک و بزرگ ترسیم کرده و تقریباً اکثر بنگاه‌های دولتی و خصوصی داخلی و خارجی به فکر استفاده از این فرصت‌های سرمایه‌گذاری هستند . این درحالی است که سرمایه‌گذاری‌های جدید به نسبت قبل بسیار رقابتی شده و عمده استراتژی‌های کسب وکارهای قدیم در این فضای جدید خیلی کارایی ندارد و نمی‌تواند در این فضای جدید باعث رشد و پیشرفت سرمایه‌گذاری‌ها شود. دفتر خدمات فناوری بهینه‌سازی، ارتقاء و رشد شرکت‌ها (بارش) دانشگاه صنعتی شریف در تلاش است تا با استفاده از بررسی عمیق علمی و عملی فرصت‌های پیش رو به شرکت‌ها و بنگاه‌هایی که قصد توسعه و رشد در این ظرفیت جدید ایجاد شده را دارند دیدگاه روشن‌تر و عمیق‌تری را  بدهد تا تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران دولتی و خصوصی که در تلاش برای شکوفایی و بهره‌بری از ظرفیت‌های موجود هستند، نقاط قوت، ضعف، فرصت‌ها و تهدید‌ها را بهتر شناسایی و درک کنند.

این دفتر فعالیت خود را از سال 1395 با هدف کمک به رهبران و مدیران کسب و کار و سازمان‌های خصوصی  و دولتی برای درک عمیق‌تر تحولات کسب وکارهای داخلی و خارجی  آغاز کرده است. انگیزه دفتر خدمات فناوری بارش ارائه راه‌کار‌های هوشمند و روش‌مند مبتنی بر داده‌های دقیق است تا در اتخاذ تصمیمات مهم مدیریتی و سیاستگذاری‌های شرکت‌ها مورد استفاده قرار بگیرد.

معرفی حوزه‌های کاری و توانمندی‌ها:

تحقیقات و مطالعات این دفتر با ادغام دو حوزه اقتصاد و مدیریت و استفاده از ابزار‌های تحلیلی و نقطه نظرات مدیران و رهبران کسب وکار‌های موفق داخلی و خارجی انجام می‌شود. تیم‌های حاضر در دفتر خدمات فناوری بهینه‌سازی، ارتقاء و رشد شرکت‌ها (بارش) شریف با استفاده از اطلاعات و گزارشات مربوط به هر صنعت و استفاده از تجربیات موفق داخلی و خارجی خود در حوزه‌های ساختار سازمانی، بازاریابی و فروش، توسعه بازار، فناوری اطلاعات و مدیریت مالی به ارائه خدمات مشاوره مدیریت به نهاد‌های عمومی، خصوصی و دولتی برای دستیابی به توسعه و موفقیت‌های پایدار یاری می‌رساند. هدف بارش این است تا قابل اعتماد‌ترین مشاور برای مشتریان خود باشد. ما با تیم‌هایی از سطوح مختلف سازمان‌ها همکاری نزدیک می‌کنیم تا استراتژی موفقیت و رشد را به موثر‌ترین و کارا‌ترین حالت شکل دهیم، ایجاد انگیزه و منابع ضروری برای تغییر را فراهم آورده، قابلیت‌ها و توانمدی‌های لازم را ایجاد کرده و در نهایت اجرا و پیاده‌سازی موفقیت‌آمیزی را رقم می‌زنیم. حوزه فعالیت‌های این دفتر به طور خلاصه به شریح ذیل می‌باشد:

  • مدیریت مالی، ریسک و تامین بودجه
  • مدیریت بازاریابی، فروش و توسعه بازار
  • طراحی و اصلاح ساختار سازمانی
  • طراحی ساختارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات
  • آموزش

معرفی افراد و سمت:

دکتر ابراهیم سوزنچی: مدیر دفتر

مهندس علی طهرانی: مدیر اجرایی دفتر